SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Auto zastępcze po wypadku samochodowym na terenie Niemiec.

W myśl niemieckiego prawa auto zastępcze należy się każdej osobie poszkodowanej nie z własnej w wyniku wypadku lub kolizji drogowej na terenie Niemiec do czasu naprawy jego dotychczas używanego samochodu lub do czasu zakupu nowego pojazdu.

Wobec tego, że coraz częściej też się zdarza iż obywatele naszego kraju zostają poszkodowani w wypadkach lub kolizjach samochodowych na terenie Niemiec i korzystają z możliwości używania auta zastępczego do czasu naprawy swojego uszkodzonego samochodu lub zakupu nowego gdy auto zostało doszczętnie zniszczone i nie da się go już naprawić.

Warto wtedy zwrócić się po pomoc do rzeczoznawcow z MOTOEXPERT. Dysponują oni niezbędnymi kontaktami w branży, dzięki którym czesto uda Tobie sie wynajac nam auto zastępcze ( Calkowicie bezgotowko) na czas naprawy twego samochodu lub do czasu zakupu nowego pojazdu wedlug opinii technicznej rzeczoznawczej np. z MOTOEXPERT.

Korzystanie z auta zastępczego.
Powinniśmy pamiętać o tym że w myśl niemieckiego prawa poszkodowanemu na z własnej winy w wypadku lub kolizji samochodowej należy się możliwość korzystania z auta zastępczego którego koszt pokrywany jest czesto jedynie w  85% do 90% z polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku. (Rzadko bywa ze koszt najmu auta zastepczego jest pokrywany w 100%. )  Jest to duże udogodnienie, ponieważ bardzo często zdarza się iż na skutek takiego wypadku jesteśmy przez jakiś czas pozbawieni możliwości użytkowania swojego pojazdu a niesie to za sobą nieudogodnienia. Z auta zastępczego możemy korzystać na czas naprawy naszego dotychczasowego samochodu tj. średnio od 3 – 10 dni. (wedlug opinii technicznej MOTOEXPERT).  Czas ten może się jednak wydłużyć do dwóch miesięcy jeżeli okaże się ze nasze auto po wypadku lub kolizji drogowej nie nadaje się już do naprawy i zostaje orzeczona szkoda całkowita, wówczas z auta zastępczego możemy korzystać dłużej- do czasu zakupu przez nas nowego samochodu (wedlug opinii technicznej MOTOEXPERT). lub w przypadku aut specjalistycznych nawet wiele tygodni.

Informacje o powstałej wielkości powstałej szkody oraz orientacyjnym czasie naprawy uszkodzonego samochodu znajdziemy w fachowych opiniach technicznych wykonanych przez rzeczoznawców samochodowych z sieci MOTOEXPERT, którzy od lat zajmują się  wykonywaniem profesjonalnach i precyzyjnych  powypadkowych opinii po wypadkach lub kolizjach samochodowych na terenie Niemiec.  Również coraz częściej dla obywateli np. z Polski , którzy zostają poszkodowani. W opiniach tych znajdziemy informacje o uszkodzeniach oraz o orientacyjnym terminie naprawy uszkodzonego samochodu i dniach  i kosztach  wypozyczenia auta zastepczego w Niemczech czy np. w Polsce.

Samochód zastępczy z OC sprawcy   – Auto zastępcze w Niemczech z oc sprawcy  ( bezgotowko ) 

ZAPYTAJ EKSPERTOW Z MOTOEXPERT

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON