WYPADEK SAMOCHODOWY W CHORWACJI 

Likwidacja szkód komunikacyjnych po wypadkach w Chorwacji 

 

Wypadek samochodowy w Chorwacji może przytrafić się każdemu kierowcy podróżującemu za granicę samochodem. Polacy również coraz częściej i chętniej podróżują do Chorwacji i dlatego wybierając się za granicę powinni pamiętać przede wszystkim o tym, iż ewentualny, niezawiniony wypadek samochodowy w Chorwacji daje im prawo dochodzenia odszkodowania od sprawcy zdarzenia.  Jeśli wypadek samochodowy w Chorwacji zdarzył się po 1 lipca 2013 roku to poszkodowani kierowcy z krajów UE mają możliwość dochodzenia odszkodowania na podstawie przepisów unijnych i postanowień IV Dyrektywy Komunikacyjnej. Zasady postępowania po wypadku w Chorwacji są bowiem od tamtej pory identyczne, jak w przypadku wypadków drogowych w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Odszkodowanie za niezawiniony wypadek drogowy w Chorwacji poszkodowany kierowca może dochodzić z polisy OC sprawcy zdarzenia.  W pierwszej kolejności jednak, jeśli wypadek samochodowy na terenie Chorwacji spowodował uszkodzenie lub zniszczenie pojazdu, pojawia się konieczność wyceny wartości powstałych szkód. W  tym zakresie poszkodowany kierowca może zwrócić się po wypadku drogowym w Chorwacji do sieci MOTOEXPERT i dokonać za pośrednictwem niezależnego rzeczoznawcy samochodowego kompleksowej wyceny szkody.

Kierowca, który ponósł szkodę w wyniku wypadku samochodowego na terenie Chorwacji, jeśli skorzysta z usług sieci MOTOEXPERT, może liczyć nie tylko na profesjonalną i niezależną wycenę szkody, ale także na uzyskanie pomocy prawnej (w wybranych sprawach) świadczonej przez ekspertów prawnych współpracujących z siecią. W zależności od przypadku oraz decyzji poszkodowanego, któremu przydarzył się niezawiniony wypadek samochodowy w Chorwacji, zależy bowiem, gdzie przeprowadzona zostanie procedura likwidacyjna. Likwidacji szkody komunikacyjnej po wypadku drogowym w Chorwacji – zgodnie z zapisami IV Dyrektywy Komunikacyjnej – można od 1 lipca 2013 dokonać bezpośrednio u chorwackiego ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia lub, po powrocie z zagranicy – z udziałem reprezentanta do spraw roszczeń działającego w kraju zamieszkania poszkodowanego.

Warto zaznaczyć, że każda ze szkód komunikacyjnych, jaką spowodował wypadek samochodowy w Chorwacji jest inna, w związku z czym zapraszamy osoby poszkodowane nie z własnej winy na terenie Chorwacji do kontaktu z siecią MOTOEXPERT pod numerem +49 0911 9646 455. Wówczas nasi rzeczoznawcy będą w stanie udzielić bliższych informacji na temat procedury likwidacji szkody po wypadku samochodowym w Chorwacji, jak również zaproponować odpowiednią formę pomocy rzeczoznawczej.

Zdarzył ci się wypadek samochodowy w Chorwacji? Zadzwoń!

 

Wypadek komunikacyjny w Chorwacji – Odszkodowanie po wypadku w Chorwacji

*Wyżej wymieniony tekst nie jest poradą prawną a jedynie odzwierciedla nasze praktyczne doświadczenie.  Aby upewnić się co do stanu prawnego każdorazowo niezbędna jest porada prawna, np. prawnika z listy prawników współpracującym z siecią MOTOEXPERT.